Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

+ عکس

 

وبلاگ نی نی با چند تا عکس جدید از خودش و یه عکس سه تایی از خودمون بروزه

 

 

نویسنده : ملودی ; ساعت ۱٢:٠٩ ‎ب.ظ ; یکشنبه ٢٩ خرداد ،۱۳٩٠
تگ ها: نی نی
comment نظرات () لینک


+ روزانه

 

  • نی نی به مهد کودکش عادت کرده و صبحها کمتر  اذیت می کنه تا حاضر بشه
  • تو شرکت کمی سرم شلوغه و نمیرسم زیاد بیام اینجا
  • هر وقت بتونم وبلاگهای دوستان رو از گوگل ریدر دنبال می کنم
  • خوشبختانه حال هر سه مون خوب شده و فعلا دیگه مریض نشدیم
  • بعد از چند روز تعطیلی هنوز کمی خواب آلودم

 

نویسنده : ملودی ; ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ ; شنبه ٢۸ خرداد ،۱۳٩٠
تگ ها: روزانه
comment نظرات () لینک


+ قهوه؛ مفید ترین نوشیدنی برای زنان

۸ دلیل منطقی برای نوشیدن قهوه

١کافئین تاثیر مثبتی بر قدرت درک و نیروی حافظه دارد و به انسان توانایی می‌دهد تا کارهای پیچیده را به خوبی به انجام برساند.

2. 
بین مصرف کافئین و بروز بیماری پارکینسون رابطه عکس وجود دارد، به عبارتی دیگر، کافئین از احتمال بروز بیماری پارکینسون پیشگیری می‌کند.

3.
 مصرف مقدار متعادل کافئین، اختلالات شناختی در رابطه با افزایش سن و نیز بروز بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

4. 
کافئین با ایجاد تعادل در عملکرد مغز، از نقایص حرکتی و نیز زوال عقل پیشگیری می‌کند.

تحقیقات دیگر نشان داده است:

5. 
کافئین احساس خوب بودن، شادی، انرژی، هشیاری و اجتماعی بودن را در فرد تقویت می‌کند.

6.
 کافئین تحمل انجام حرکات ایروبیک را افزایش می‌دهد.

7.
 مصرف کافئین منجر به کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ می‌شود.

8.
 قهوه دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است. آمریکایی‌ها ۱,۲۹۹ میلی‌گرم آنتی‌اکسیدان از ۱٫۶۴ فنجان قهوه خود در روز دریافت می‌کنند.

نزدیک‌ترین رقیب قهوه، چای است که دارای ۲۹۴ میلی‌گرم آنتی‌اکسیدان است و پس از آن موز با ۷۶ میلی‌گرم، لوبیای خشک با ۷۲ میلی‌گرم و ذرت با ۴۸ میلی‌گرم در ردیف‌های بعدی جای دارند.

قهوه؛ مفید ترین نوشیدنی برای زنان!


پزشکان تاکید کردند که نوشیدن قهوه خطر سکته مغزی را به میزان قابل توجهی در زنان کاهش می‌دهد. طبق نتایج یک بررسی جدید که در مجله "سکته" به چاپ رسیده است، خطر بروز سکته مغزی در زنانی که روزانه یک فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشند 25 درصد کاهش پیدا می‌کند.

این یافته حاصل تلاش سوزانا لارسون محقق سوئدی در انستیتو کارولینسکا در استکهلم است. در این بررسی ها بیش از 34 هزار زن سوئدی در گروه سنی 49 تا 83 سال که هیچ سابقه ابتلا به بیماری قلبی نداشتند تحت آزمایش و معاینه قرار گرفتند.

پس از 10 سال 1680 نفر از این زنان سکته مغزی را تجربه کردند. این مطالعات تایید کرد زنانی که در روز حداقل یک فنجان قهوه می‌نوشیدند 22 تا 25 درصد کمتر به سکته مغزی دچار شدند. از سوی دیگر دکتر کلادیت بروکز سخنگوی انجمن سکته در امریکا در این باره متذکر شد: ما پیشتر نگران بودیم که قهوه موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب شود اما این مطالعات بلند مدت نشان داد که این نوشیدنی‌ تا این اندازه خطرناک نیست.

متخصصان تغذیه می‌گویند مصرف یک فنجان قهوه همراه با شکر می‌تواند حافظه را فعال کند و میزان دقت و توجه فرد را افزایش دهد. از خواص دیگر قهوه این است که این نوشیدنی محرک بوده و به هضم آسان غذا کمک می‌کند، تب بر است و می‌تواند سردرد را نیز تسکین دهد.

علاوه بر این، قهوه برای برطرف کردن یرقان مفید است و در درمان سرفه‌ای که با بلغم همراه باشد، موثر است. این نوشیدنی در عین حال ادرار آور است، دردهای عصبی را بهبود می‌بخشد، در درمان سیاه سرفه تاثیر دارد و هم چنین ضد عفونی کننده بوده و خاصیت ضد افسردگی هم دارد.

نویسنده : ملودی ; ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ ; سه‌شنبه ۱٧ خرداد ،۱۳٩٠
تگ ها: نکته و سلامت
comment نظرات () لینک


+ ببـوسیـدش .. حتما ً


ببـوسیـدش .. حتما ً قبـل ِ خواب ببـوسیـدش !


حتی اگه با هم دعـوای  بـدی کرده باشیـد .. حتی اگه بهتـون گفته باشه از این زنـدگی کوفتـی خسته شـده .. حتی اگه برچسـب  ” بد اخـلاق ” بهـتون چسبـونده باشه !

ببـوسیـدش .. حتی اگه بهتـون گیر بیخـود داده باشه .. گفته باشه از لباسـی که شما عاشقشین متنفـره ! .. نفهمیـده باشه شما موهـاتون رو مِش کردین !

ببـوسیـدش .. حتی اگه بـوی عرق و خستگی میـده .. حتی اگه یـادش میـره جواب سلام شما رو بـده .. حتی اگه خیلی وقته براتـون گُـل نخـریده !

ببـوسیـدش .. وقتی زیرپیـرهنی سفیـد ِ حلقه ای پوشیـده و بـازوهای ِ سفیـدش رو با اون پیـچ ِ ماهیچه ای ِ مردونه انداخته بیـرون .. وقتی صورتش ته ریش ِ جذابی داره .. وقتی صداش خسته ُ خمار ِ خوابه !

ببـوسیـدش .. حتی اگه شما رو رنجـونده و غـرورش نمیذاره دلجـویی کنه .. حتی اگه گرسنه اس و با شما مثل آشپـز دربـارش برخـورد می کنه .. حتی اگه یادش میـره ازتـون تشـکر کنه !

ببـوسیـدش .. وقتی براتـون یه آهنگ جدیـد میذاره و می گه : ” اینـو برای تـو آوردم ! ” .. وقتی تو چشـاش پـُر خواستنه .. وقتی دست های ظریـف دختـرونه تـون میـون دستای زمخت و مردونه اش گم می شن .. !

ببـوسیـدش .. حتی اگه از عصبانیت داریـد دیوونه می شید .. حتی اگه شما رو با مادرش مقایسه می کنه .. حتی اگه با حرص می خوایید از خونه بزنیـد بیـرون و اون محـکم بـازوهاش رو دورتـون حلقه می کنه و وسـط جیـغ های شما با خنـده می گه : ” عزیـزم ؛ کجا می خـوای بـری این وقته شب ؟! ”

ببـوسیـدش .. وقتی ناغافلی لباسـی رو خریـده که هفته ی پیش ، پشت ویتریـن دیدین و فقـط یه کلمه گفتین این چه خوشگله ! .. وقتی دست هاش پـُر از خریـد خونه ان و درُ با پـاش می بنـده .. وقتی با نگاهـی پـُر از تحسین سر تا پاتـون رو برانـداز می کنه .. !

ببـوسیـدش .. حتی اگه تـوی شرکـت پیـاز خورده و تا موهاش بـو میدن .. حتی اگه با دوست هاش تلفنـی یک ساعـت حرف می زنه و شامتـون سـرد شده .. حتی اگه رو دنـده ی ” نه ” گفتن افتـاده .. !

ببـوسیـدش .. وقتی شمـا رو وسـط آرایش کردن می بوسه .. وقتی باهاتـون کُشتـی می گیـره و مثل پـَر از رو زمین بلنـدتون می کنه .. ! وقتی تو دلتنگی هاتون داوطلبانه می بردتـون بیـرون و شما رو تو شهـر می گردونه .. !

ببـوسیـدش .. حتماً قبـل ِ خـواب ببـوسیـدش .. !

شایـد فـردایی نباشـه …

شایـد شما فـردا نباشیـد …

شایـد اون فـردا نباشـه …

 

این متن با ایمیل برام اومده


نویسنده : ملودی ; ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۸ خرداد ،۱۳٩٠
تگ ها: نکته و عشق و خانواده و همسر
comment نظرات () لینک


+ بعضی روزها ... بعضی وقتا...

 

بعضی روزها ، بعضی وقتا ، با اینکه همه چیز خوب پیش میره باز هم فکر می کنی یه جای کار می لنگه و همش احساس بدی در موردش داری

امروز هم از همون روزهاستنویسنده : ملودی ; ساعت ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ; شنبه ٧ خرداد ،۱۳٩٠
تگ ها: درددل
comment نظرات () لینک