Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

+ جادوي رنگها

 

رنگ قرمز: رنگ پر شوری است. رنگ قلب و زبانه اتش قرمز نگاه را به خود میکشاند و به گردش خون سرعت میبخشد اگر قرمز را با سفید ترکیب کنیم رنگ صورتی خواهیم داشت که رنگ احساس و رنگ شعر است واگر با میزان معینی مشکی مخلوط کنیم رنگ خرمایی اشرافی خواهیم داشت.به کار بردن مشتقات معتدل تر این رنگ مثل صورتی و سرخآبی میتواند باعث ارامش عضلات و رفع خستگی و گرفتگی شود.

 

 

 

زرد:  زرد رنگ اخطار توجه و شادمانی است رنگ آفتاب و گل نرگس است اما درخشندگی بیش از آن موجب خستگی و ترس میشود اگر دیوار آپارتمانی را با  رنگ زرد بپوشانید فضایی بسیار سنگین به وجود میاید اما اگر آن را تا 50% روشن کنید لیمویی جذآبی به دست می آورید که روح بخش و صبح گونه است.

 

 

 

نارنجی:رنگی گرم و صمیمی است قرار گرفتن برای مدت کوتاهی در برابر این رنگ و یا کاربرد ان به صورت محدود باعث رفع خستگی است.این رنگ ،محرک اشتها و دستگاه هاضمه و مناسب برای رستورانها است. استفاده زیاد از این رنگ موجب بی قراری است.

 

 

 

سبز:سبز رنگ  ارامش و روستا  رنگ درختان و چمنزار است. موجب رفع خستگی در افراد میشود. البته بهتر است در محیط های کاری خیلی استفاده نشود. سبز روشن بهار و باروری را تداعی میکند و سبز پر رنگ زنگار گرفتگی، مالیخولیا و از هوش رفتگی را منتقل میکند.

 

 

 

آبی: آبی رنگ آسمان و دریاست و مانند سبز آرامش بخش است آبی قدرتمند است وا ز این جهت پس از قرمز قرار میگیرد آبی روشن جوان وپر انرژی است و به همین دلیل برای تجسم ورزش مناسب است اما آبی سیر و آبی سلطنتی نشانه وقار و تمول است .آبی هم چنین رنگ نظافت و پاکیزگی است و باعث ایجاد سلامت و قدرت در کارکنان میشود. 

 

                           

 

بنفش: بنفش رنگ دلفریبی است که از دیر باز رنگ ملکه ها بوده بنفش در طبیعت کم یاب است و بیشتر رنگ آتلیه و کارهای هنری است بنفش رنگ راز گونه ای است. در سالهای اخیر بنفش ملایم در سالن مد لباس خانم ها فراوان کاربرد دارد. بنفش هم حالت هیجانی رنگ قرمز را دارد . هم حالت ارامش رنگ آبی را.به طور کلی طیف هایی از این رنگ اثری ارام کننده روی قلب دارد.

 

 

 

قهوه ای: چون خاک غنی و بارور است و افسردگی رنگهای پاییز را منتقل میکند. قهوه ای روشن و بژ به اشیا حالتی روستایی و چوب گونه میدهد. سایه های قهوه ای بسیار متنوع است و در رنگ پردازی کاربردی وسیع دارد

 

 

 

سفيد: سفید سمبل پاکی است. پاکدامنی و بی گناهی و صلح است.سفید رنگی است دوگانه.قدرت کمکی رنگ سفید را دست کم نگیرید.رنگ سفید خنثی کننده خوبی برای رنگهای زننده است.مخلوط این رنگ با سایر رنگها جلوه ی بصری فوق العاده ای به اشیا می دهد

 

 

 

مشکی: مشکی رنگ شب است و به شیطان منتسب است. ظاهر وزین رنگ سیاه او را در بین هنرمندان محبوب کرده.این رنگ همچنین با ثروت و زیبایی مرتبط است.مثلا اشیای کاملا سیاه اشرافی تر به نظر می ایند.مشکی نیز مانند سفید رنگ کمکی بی نظیری است.

نویسنده : ملودی ; ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ٦ اردیبهشت ،۱۳۸٦
تگ ها:
comment نظرات () لینک